pozyczki za darmo

Opcja pożyczek „za darmo”, czyli przy RRSO na poziomie 0% to bez wątpienia jeden z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych elementów oferty dzisiejszych instytucji pożyczkowych. Praktyka pokazuje, że szukając oferty chwilówki a niekiedy również pożyczki ratalnej, klienci w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie na to, czy dany pożyczkodawca udostępnia w swojej ofercie takie rozwiązania, jak pożyczki za 0 zł.

Chociaż pożyczki przy Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania wynoszącej 0% bez żadnych wątpliwości stanowią opcję niezwykle atrakcyjną, to jednak wielu klientów korzystających z tego rodzaju rozwiązań często spotyka przykre rozczarowanie, o czym można przekonać się czytają różne komentarze zamieszczane w internecie. Niestety, problemy niemal zawsze wynikają z braku zrozumienia tego, jaki jest podstawowy mechanizm działania darmowych pożyczek. Na dodatek, trudno oprzeć się wrażeniu, iż wielu klientów korzystających z usług firm pożyczkowych po prostu nie wyrobiło w sobie nawyku czytania podpisywanej przez siebie dokumentacji.

Co więc przede wszystkim warto wiedzieć na temat takich rozwiązań, jak pożyczki z RRSO 0% oraz w jaki sposób ta wiedza pozwoli nam uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji? Przyjrzyjmy się tej kwestii bliżej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na zasygnalizowane powyżej pytania.

Pożyczki za 0 zł: co koniecznie musisz o nich wiedzieć?

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą informację jeżeli chodzi o takie rozwiązania, jak pożyczki za 0 zł stanowi fakt, że opcja pożyczek przy RRSO 0% zawsze i w każdym wypadku jest elementem oferty promocyjnej firm pożyczkowych. Jest faktor o ogromnym znaczeniu, jednak klienci bardzo często ów fakt pomijają lub też nie przywiązują do niego należytej uwagi. Jakie są jednak konsekwencje tego, że pożyczka za zero jest promocją? Podpisując umowę z firmą pożyczkową zawsze będziemy podpisywać nie tylko samą umowę o przyznaniu pożyczki, lecz także regulamin promocji. Z pewnością warto zapoznać się bliżej z owym regulaminem, ponieważ standardowo jednym z jego punktów jest obowiązek spłaty darmowej pożyczki w terminie. Jeżeli nie dopełnimy tego wymogu, firma pożyczkowa będzie miała pełne prawo, aby zażądać od nas spłaty zobowiązania według kosztów standardowych, ponieważ promocja po prostu przestała nas obowiązywać

Kolejna istotna kwestia to ewentualne opłaty za przedłużenie lub refinansowanie pożyczki. Pamiętajmy, że oferta pożyczek za darmo odnosi się do Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która na zasadach promocji zostaje obniżona do poziomu 0%. RRSO z definicji obejmuje jednak tylko podstawowe koszty pożyczki, jak np. prowizja lub odsetki kapitałowe. Ewentualne koszty dodatkowe- przykładowo opłata za przedłużenie lub refinansowanie pożyczki- nie wchodzą w skład RRSO. Oznacza to, że również przy przedłużaniu/refinansowaniu pierwszej, darmowej pożyczki będziemy musieli uiścić opłatę za skorzystanie z tych usług. Więcej informacji na temat oferty pożyczek za 0 zł można znaleźć tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-za-0-zl-pierwsza-pozyczka-bez-odsetek/

Bezpieczeństwo pożyczkobiorcy

Pamiętajmy również o tym, aby przed skorzystaniem z oferty danego pożyczkodawcy zweryfikować jego status prawny. Wbrew pozorom, nie jest to zadanie trudne. Musimy po prostu sprawdzić, czy dana firma widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych przy KNF. Nie zaszkodzi oczywiście także zapoznanie się z opiniami na temat danej firmy, zarówno tymi, które są formułowane przez klientów, jak i z fachowymi recenzjami dostępnymi na branżowych portalach.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *