pozyczka na poczcie

Wbrew obiegowemu przekonaniu, do uzyskania pożyczki pozabankowej wcale nie jest konieczne posiadanie konta bankowego. W przypadku kredytów w bankach tego rodzaju rozwiązania oczywiście nie mają racji bytu. Jednak nowoczesne instytucje pożyczkowe sukcesywnie starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom różnych grup klientów, w tym również tych pożyczkobiorców, którzy z różnych względów są zainteresowani otrzymaniem pożyczki z pominięciem obiegu bankowego. Znakomitym rozwiązaniem w tym zakresie będzie oczywiście pożyczka na czek giro, którą klient może bez problemu wypłacić w placówce poczty polskiej.

Co warto wiedzieć na temat pożyczek z opcją wypłaty przez czek GIRO? Czy korzystanie z tego rodzaju rozwiązań wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami dla klienta? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Pożyczka na czek GIRO: co warto o tym wiedzieć?

Jak już wspominano, pożyczka na czek GIRO umożliwia klientowi realizację wniosku pożyczkowego z pominięciem obiegu bankowego. Warto tutaj dokonać jednak pewnego rozróżnienia. W przypadku niektórych instytucji pożyczkowych możliwa jest realizacja całego wniosku pożyczkowego bez podawania naszego numeru konta bankowego. W innych przypadkach podanie konta może być jednak konieczne na przykład w celu weryfikacji danych osobowych klienta. W tej drugiej sytuacji konto bankowego służy nam właśnie jedynie w celu potwierdzenia naszych danych osobowych. Sama wypłaty pożyczki będzie natomiast odbywać się poprzez skorzystanie z czeku GIRO. Więcej szczegółowych informacji na temat oferty pożyczek z wypłatą przez czek GIRO można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-czek-giro/

W jaki sposób można skorzystać z wypłaty pożyczki przez czek GIRO? Jest to bardzo proste. Wypełniając wniosek o przyznanie pożyczki klient po prostu zaznacza w odpowiednim polu interesującą go opcję wypłaty kredytu. Standardowo koszt skorzystania z opcji wypłaty kwoty pożyczki przez czek GIRO będzie wynosił 4 złote, chociaż mogą się w tym zakresie pojawiać niewielkie różnice w zależności od danej instytucji pożyczkowej.

Pożyczka na czek GIRO a pożyczki dla osób zadłużonych

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że pożyczka na czek GIRO nie jest tym samym, co pożyczka dla osób zadłużonych. Pierwsza z wymienionych pożyczek odnosi się tylko i wyłącznie do sposobu wypłaty kwoty pożyczki: niektóre instytucje pożyczkowe po prostu udostępniają wypłatę nie tylko na rachunek bankowy, ale również właśnie przez czek GIRO. Fakt, iż dana instytucja pożyczkowa daje swoim klientom możliwość wypłaty pożyczki z pominięciem obiegu bankowego w żadnym wypadku nie oznacza jednak, że firma ta specjalizuje się w udzielaniu pożyczek osobom zadłużonym.

Co prawda, pożyczki dla klientów z zadłużeniem najczęściej posiadają właśnie opcję wypłaty przez czek GIRO. Jednak w celu zorientowania się, jakie wymagania dana firma pożyczkowa stawia klientom, należy dokładnie zapoznać się z regulaminami oraz prospektami informacyjnymi. Dopiero na tej podstawie można stwierdzić, czy oferta danego pożyczkodawcy jest adresowana również do klientów posiadających zadłużenie.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *