pozyczka na poczcieWbrew obiegowemu przekonaniu, do uzyskania pożyczki pozabankowej wcale nie jest konieczne posiadanie konta bankowego. W przypadku kredytów w bankach tego rodzaju rozwiązania oczywiście nie mają racji bytu. Jednak nowoczesne instytucje pożyczkowe sukcesywnie starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom różnych grup klientów, w tym również tych pożyczkobiorców, którzy z różnych względów są zainteresowani otrzymaniem pożyczki z pominięciem obiegu bankowego. Znakomitym rozwiązaniem w tym zakresie będzie oczywiście pożyczka na czek giro, którą klient może bez problemu wypłacić w placówce poczty polskiej.

Co warto wiedzieć na temat pożyczek z opcją wypłaty przez czek GIRO? Czy korzystanie z tego rodzaju rozwiązań wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami dla klienta? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Pożyczka na czek GIRO: co warto o tym wiedzieć?

Jak już wspominano, pożyczka na czek GIRO umożliwia klientowi realizację wniosku pożyczkowego z pominięciem obiegu bankowego. Warto tutaj dokonać jednak pewnego rozróżnienia. W przypadku niektórych instytucji pożyczkowych możliwa jest realizacja całego wniosku pożyczkowego bez podawania naszego numeru konta bankowego. W innych przypadkach podanie konta może być jednak konieczne na przykład w celu weryfikacji danych osobowych klienta. W tej drugiej sytuacji konto bankowego służy nam właśnie jedynie w celu potwierdzenia naszych danych osobowych. Sama wypłaty pożyczki będzie natomiast odbywać się poprzez skorzystanie z czeku GIRO. Więcej szczegółowych informacji na temat oferty pożyczek z wypłatą przez czek GIRO można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-czek-giro/

W jaki sposób można skorzystać z wypłaty pożyczki przez czek GIRO? Jest to bardzo proste. Wypełniając wniosek o przyznanie pożyczki klient po prostu zaznacza w odpowiednim polu interesującą go opcję wypłaty kredytu. Standardowo koszt skorzystania z opcji wypłaty kwoty pożyczki przez czek GIRO będzie wynosił 4 złote, chociaż mogą się w tym zakresie pojawiać niewielkie różnice w zależności od danej instytucji pożyczkowej.

Pożyczka na czek GIRO a pożyczki dla osób zadłużonych

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że pożyczka na czek GIRO nie jest tym samym, co pożyczka dla osób zadłużonych. Pierwsza z wymienionych pożyczek odnosi się tylko i wyłącznie do sposobu wypłaty kwoty pożyczki: niektóre instytucje pożyczkowe po prostu udostępniają wypłatę nie tylko na rachunek bankowy, ale również właśnie przez czek GIRO. Fakt, iż dana instytucja pożyczkowa daje swoim klientom możliwość wypłaty pożyczki z pominięciem obiegu bankowego w żadnym wypadku nie oznacza jednak, że firma ta specjalizuje się w udzielaniu pożyczek osobom zadłużonym.

Co prawda, pożyczki dla klientów z zadłużeniem najczęściej posiadają właśnie opcję wypłaty przez czek GIRO. Jednak w celu zorientowania się, jakie wymagania dana firma pożyczkowa stawia klientom, należy dokładnie zapoznać się z regulaminami oraz prospektami informacyjnymi. Dopiero na tej podstawie można stwierdzić, czy oferta danego pożyczkodawcy jest adresowana również do klientów posiadających zadłużenie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *