Każde mieszkanie warto od czasu do czasu odświeżyć. Zwykle wystarczy kupić kilka dodatków, zmienić firanki czy pomalować ściany. Zmieniając kilka elementów, można odmienić dom. Może być jednak tak, że mieszkanie od lat nie było remontowane. A nawet zaczynają się problemy z instalacją, gładź odpada, kafelki się potłukły czy po prostu sąsiad z góry nas zalał i mamy nieestetyczną plamę na suficie. I co wtedy? Niezbędny bez dwóch zdań jest remont. Jednak taka nagła potrzeba jest kłopotliwa. Nie każdy ma na nią oszczędności. Wtedy z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy. Czy można wziąć go po prostu na remont i zakup nowych mebli?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Szukając odpowiedniego kredytu, który pokryłby koszt remontu, można znaleźć wiele ofert. Najlepszą jest jednak kredyt gotówkowy na dowolny cel. Oczywiście składając wniosek należy wyszczególnić, że pożyczone pieniądze zostaną wydane na cel remontowy i zakup mebli. Jednak tego typu zobowiązanie można naprawdę wziąć na dowolny cel. I za pieniądze otrzymane od banku kupić materiały budowlane, meble, a nawet opłacić firmę budowlaną, która remont ma wykonać.

Ile kosztuje kredyt?


W zależności od banku, a nawet konkretnej oferty promocyjnej, koszty kredytu mogą być różne. Przykładowo kalkulator i ranking ofert można znaleźć tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/. Zawsze warto zwrócić uwagę na szczegóły podane dla przykładu reprezentatywnego. Można je poznać, jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt. A po złożeniu wniosku, bank przedstawi konkretną ofertę, indywidualnie przygotowaną dla nas.
Wybierając jak najtańszy kredyt, dobrze jest zwrócić uwagę na RRSO – Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania. Podaje ona wszystkie koszty kredytu w ujęciu procentowym. Im niższa wartość przy RRSO, tym niższe koszty w skali rocznej kredytu. Zawsze mądrze jest zwrócić uwagę na całkowitą kwotę do spłaty. Podaje ona sumę pożyczanej kwoty i dodanych do niej kosztów. A dopiero później jest to przeliczane na miesięczne raty do spłaty. Muszą być one łatwe do spłaty, aby nie popaść w problemy finansowe.


Kto może dostać kredyt na remont?


Każda osoba, które spełnia wymagania banku ma na to szansę. Banki obligatoryjnie sprawdzają historię kredytową i ewentualne zadłużenie, ale też oczekują przedstawienia w formie dokumentu osiąganych dochodów. A zatem sprawdzają wiarygodność i zdolność kredytową. Osoby, które nie mają problemów ze spłatą swoich zobowiązań i stać je na spłatę rat co miesiąc, bez problemu otrzymają kredyt gotówkowy na dowolny cel.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *