Pożyczka 0 procent jako pożyczka bez oprocentowania na rzecz pożyczkodawcy to jeden z produktów finansowych dostępnych na naszym rynku. Trudno się dziwić, że gdy już się pojawia cieszy się sporym zainteresowaniem. Najczęściej ten rodzaj pożyczki stosują banki w porozumieniu z mocnymi, zwykle sieciowymi sklepami jako narzędzie promocyjne lub używają tej formy parabanki w celu przyciągnięcia jak największej grupy klienteli. 

Czym są pożyczki 0 procent?

Zapaść na rynku kredytów i rosnące stopy procentowe sprawiły, że oprocentowanie pożyczek gotówkowych stało się jej głównym kosztem. Pożyczkobiorca zatem musi nie tylko oddać bankowi pożyczony kapitał, ale pamiętać, że spłata jego oprocentowania będzie równie mozolna. Tym bardziej więc, wszelkie hasła obecne w ofercie promocyjnej banków i parabanków proponujące pożyczki 0 procent cieszą się takim powodzeniem. 

Pożyczki bez oprocentowania stosowane są przez banki najczęściej w ich ofercie promocyjnej. Zwykle jednak klient zostaje obciążony innymi opłatami, a przede wszystkim wydłużonym okresem spłaty pożyczki.

Najczęściej darmowe pożyczki stosują banki w porozumieniu z producentami dóbr konsumpcyjnych i w postaci kredytu 0 procent tworzą ofertę umożliwiającą zakup np. sprzętu rtv, agd czy umeblowania. Klient sklepu podczas zakupu zawiera umowę z przedstawicielem danego banku, zresztą jedynego tam umocowanego, i na miejscu podpisuje stosowną umowę, która gwarantuje mu pożyczkę nieoprocentowaną, jednak z określonym, narzuconym z góry terminem spłaty. By jednak oddać sprawiedliwość należy podkreślić, że bank na mocy prawa zgadza się na przyspieszenie spłaty, pomimo zerowego oprocentowania pożyczki. 

Pożyczki bez oprocentowania – czy to możliwe?

Pożyczki bez oprocentowania to jeden z ważnych produktów instytucji pozabankowych. Indeks Zaległych Płatności Polaków pokazuje, że to właśnie pożyczki 0 procent przynoszą firmom pożyczkowym co roku coraz to większe profity. Pożyczki bez oprocentowania to produkt, który wybierają konsumenci w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach życiowych. Dobrze prosperująca firma pożyczkowa posiada ten produkt w swojej stałej ofercie, również online. Klient załatwia wszystkie formalności z domu i po krótkiej weryfikacji otrzymuje całą kwotę na konto bankowe. Pożyczki bez oprocentowania oznaczają, że klient spłaca dokładnie taką samą sumę pieniędzy, jaką wcześniej pożyczył. Jednak warunkiem utrzymania wszelkich obietnic firmy jest spłata zadłużenia w wyznaczonym terminie. Najczęściej pożyczkodawca oferuje pożyczki 0 procent na 30, 45, 60 dni. 

Pożyczki bez oprocentowania funkcjonują zwykle w stałej ofercie parabanków, banki natomiast korzystają z tej metody okazjonalnie i promocyjnie. Ich celem jest pozyskanie nowych klientów, którzy siłą rzeczy muszą założyć w banku konto osobiste i za jego pomocą regulować należności. 

Jak skorzystać z pożyczki 0 procent?

Aby skorzystać z pożyczki 0 procent należy zacząć od przeglądu rynku finansowego. Warto śledzić oferty banków, które podejmują przynajmniej raz w roku akcje promocyjne. Niektóre z nich bardzo mocno wiążą się z określonymi sieciami handlowymi i ich punkty są w nich obecne na stałe. Jednak coroczna akcja pozyskiwania nowych klientów przynosi konsumentom najwięcej korzyści. 

Parabanki natomiast, które na stałe posiadają w ofercie pożyczki 0% udzielają ich na podobnych warunkach jak inne produkty. Formalności załatwia się z domu poprzez stronę pożyczkodawcy i najczęściej jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Parabanki nie wymagają od klienta okazania historii kredytowej, co nie oznacza, że nie weryfikują ich możliwości. Jeżeli wysokość pożyczki ma znamiona zdroworozsądkowej i posiada wszelki cechy uprawdopodabniające jej spłatę w terminie, pieniądze znajdą się na koncie klienta jeszcze tego samego dnia. 

Pożyczki 0 procent – jak przebiega weryfikacja?

Weryfikacja w przypadku pożyczek pozabankowych jest bardzo prosta, szybka i skuteczna. Równie sprawnie przebiega weryfikacja w bankach udzielających pożyczek 0 procent przyporządkowanych do akcji promocyjnych związanych z zakupem dóbr konsumpcyjnych. Aby skutecznie sfinalizować umowę należy dysponować dowodem osobistym i bardzo często drugim dokumentem posiadającym zdjęcie, np. prawem jazdy. Podczas weryfikacji bank sprawdza jednak historię kredytową potencjalnego klienta i zastrzega sobie nieudzielenie pożyczki. 

Pożyczki i kredyty z 0% to produkty, które dotyczą zwykle stosunkowo niewielkich kwot. Zerowe oprocentowanie pożyczek najczęściej zatem stosowane jest przez parabanki, co więcej to one stosują również mechanizm RRSO 0 procent, który dodatkowo sprawia, że wartość pożyczonej kwoty jest dokładnie taka sama jak zwracanej do parabanku.  

4.5/5 - (2 votes)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *