Firma Blue Media S.A jest polską spółką, funkcjonującą na rynku od 1999 roku. Od tego czasu systematycznie wdraża i unowocześnia rozwiązania płatnicze. Jednym z kluczowych segmentów jej działalności jest obsługa szybkich przelewów gotówkowych. Ma ona na celu przyśpieszenie i uproszczenie procesu dokonywania płatności za różnorodne usługi i towary.

Jak działają szybkie przelewy Blue Media?

Innowacyjny sposób działania wykorzystywany przez spółkę, jeszcze kilka lat temu opierał się na bardzo prostej zasadzie. Firma posiadała bowiem konta w wielu dostępnych bankach i otrzymując informację o przelewie, wysyłała daną kwotę do adresata, na zasadzie przelewu wewnętrznego. Tym samym, firma niejako „zakładała” pieniądze za nadawcę, dzięki czemu trafiały one do odbiorcy znacznie wcześniej. Blue Media otrzymywało zaś środki, powiększone o niewielką prowizję, w czasie tradycyjnego przelewu międzybankowego, zgodnie z harmonogramem sesji Elixir.

Obecnie system funkcjonuje w sposób znacznie bardziej zautomatyzowany. Opiera się on na zasadzie informacji międzybankowej o nadchodzącym przelewie, co jeszcze zwiększyło możliwości obsługowe firmy. Obecne rozwiązania obejmują ponad 100 dostępnych banków, a liczba realizowanych przelewów przekracza liczbę 200 tysięcy miesięcznie.

Co można opłacić dzięki szybkim przelewom?

  • Rozwiązania firmy pozwalają na realizację usługi w czasie kilkunastu sekund. Taka ilość czasu wystarczy, aby zapłacić standardowe rachunki za prąd, gaz, internet czy telewizję. Dzięki temu tradycyjne opłacanie należności w placówkach bankowych czy pocztowych, nie jest już koniecznością, a raczej reliktem przeszłości.
  • Szybkie przelewy Blue Media są również wykorzystywane w zakupach ze sklepów internetowych. Pozwala to znacznie skrócić czas pomiędzy zapłatą za towar, a momentem jego dotarcia do odbiorcy. Dzieje się tak, ponieważ sprzedawca otrzymuje pieniądze w czasie rzeczywistym, z pominięciem czasu potrzebnego na zaksięgowanie gotówki przez bank.
  • Zrealizować można także ekspresowe doładowania telefonów. Firma obsługuje bowiem wiele sieci komórkowych, z uwzględnieniem Orange, Play, Plus czy T-Mobile.
  • Z szybkich przelewów korzysta coraz większa liczba jednostek samorządowych i urzędów, wliczając w to miasta takie jak: Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Gliwice i Słupsk. Umożliwia to mieszkańcom uiszczanie online opłat skarbowych, meldunkowych, za rejestrację pojazdów, wywóz nieczystości itd. To również opcja płatności za podatki, czesne na rzecz placówek oświatowych i innych opłat administracyjnych.
  • Za pomocą rozwiązań firmy Blue Media można też po prostu przelać pieniądze do wybranego odbiorcy. Bez względu na dzień tygodnia i godzinę, środki trafią do niego niemal natychmiastowo.

Jakie formy płatności obsługuje Blue Media?

  • Płatności automatyczne banków (Pay by link),
  • Płatności kartą płatniczą,
  • Blik,
  • Regularne płatności cykliczne,
  • Raty online.

Ile wynoszą opłaty i prowizje?

Za natychmiastową realizację większości rachunków, opłata zawiera się w przedziale od 0,70 zł do 1,50 zł. Przelewy ekspresowe na konto odbiorcy indywidualnego wiążą się zaś z kosztem 5 zł za każde rozpoczęte 5000 zł. Doładowania telefonu są z kolei w pełni darmowe.