pozyczka z dowodemNowoczesny rynek pożyczek pozabankowych w niczym już nie przypomina tej samej branży z początkowych etapów jej istnienia na polskim rynku, czyli z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Kluczowym momentem dla rozwoju nie tylko polskiego, ale również zagranicznych sektorów pożyczkowych był globalny kryzys finansowy z roku 2007. Tąpnięcie w światowej gospodarce dało możliwość rozwoju sektorom pożyczek pozabankowych, które obecnie są w stanie oferować swoim klientom szerokie spektrum atrakcyjnych rozwiązań, by wyliczyć tylko szybkie pożyczki na dowód, pożyczki przy RRSO 0%, pożyczki ratalne czy coraz bardziej popularne linie pożyczkowe.

W realiach polskiego rynku mieliśmy do czynienia z dwoma momentami o znaczeniu decydującym dla rozwoju sektora instytucji pożyczkowych. Momenty te to oczywiście:

  • Uchwalenie Ustawy o Kredycie Konsumenckim
  • Powołanie do istnienia Rejestru Instytucji Pożyczkowych działającego przy KNF

W rezultacie, nowoczesne instytucje pożyczkowe są podmiotami stanowiącymi coraz bardziej równorzędną konkurencję dla instytucji bankowych. Przyjrzyjmy się nieco dokładniej jednemu z elementów dostępnych w ofercie współczesnych instytucji pożyczkowych, a mianowicie tak zwanym pożyczkom na dowód.

Czym są i jak działają pożyczki na dowód?

Rozwiązania znane jako pożyczki na dowód to oferta kierowana do klientów, którym zależy na jak największym uproszczeniu procedury wnioskowania o pożyczkę. Wiele z instytucji pożyczkowych działających na polskim rynku umożliwia uzyskanie pożyczki właśnie według takich, uproszczonych do minimum procedur. Jak wynika wnioskowanie oraz ofertowanie w przypadku tego rodzaju rozwiązań? Można tutaj wskazać trzy podstawowe etapy:

  • Rejestracja na witrynie internetowej firmy pożyczkowej oraz wypełnienie prostego wniosku o pożyczkę
  • Szybka weryfikacja zdolności kredytowej oraz danych podanych przez wnioskodawcę
  • Przelew pożyczki na konto klienta nawet w przeciągu 15 minut od akceptacji wniosku

Co ważne, dzisiejsze instytucje pożyczkowe coraz częściej korzystają z rozwiązań, które dodatkowo upraszczają cały proces. Zamiast więc np. potwierdzania naszych danych osobowych poprzez przelew weryfikacyjny, możemy skorzystać z szybkiej weryfikacji poprzez takie usługi jak Instantor czy Kontomatik.

Pożyczki na dowód niemal zawsze są również pożyczkami na oświadczenie. Oznacza to, że we wniosku deklarujemy wysokość osiąganych przez nas dochodów, bez konieczności dostarczania dodatkowej dokumentacji. Więcej dokładnych informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach na dowód?

Bardzo istotne znaczenia dla wyboru odpowiedniej i bezpiecznej oferty ma rozróżnienie pomiędzy instytucją pożyczkową a tzw. parabankiem. W celu zweryfikowania, czy mamy do czynienia z rzetelną i legalnie działającą firmą pożyczkową, wystarczy sprawdzić, czy dany podmiot figuruje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym przy KNF.

Pamiętajmy także, że często oferowane rozwiązania w postaci darmowych pożyczek dla nowych klientów zawsze stanowią element oferty promocyjnej danej firmy, a nie element oferty podstawowej. Oznacza to, że warunkiem skorzystanie z promocji jest respektowanie jej regulaminu, w tym przede wszystkim terminowa spłata pierwszej, darmowej pożyczki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *