chwilowka na dowodPożyczki pozabankowe mają duże uznanie wśród polskich konsumentów. Wynika to z tego, że dzięki nim można w szybki sposób otrzymać pieniądze na dowolnie wybrany cel. W szczególności korzystają  z nich wszyscy ci, których dotknęły nagłe okoliczności, takie jak zalane mieszkanie, zepsuty samochód czy choroba. W niniejszym artykule w sposób niezwykle dokładny doradzamy, dlaczego warto brać pożyczki na dowód. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Pożyczki na dowód – co to takiego?

Wiele osób uważa, że pożyczki na dowód to nieprawda bądź że są one związane z pokrywaniem bardzo dużych kosztów. To nieprawda. Instytucje pozabankowe w przeciwieństwie do banków nie stosują wielu restrykcyjnych wymagań oraz długich procedur. Proste formalności, które wprowadzają kolejne firmy, sprawiają, że pożyczki na dowód nikogo dzisiaj już nie dziwią.

Podstawowym wyróżnikiem pożyczek pozabankowych są niezwykle proste zasady ich udzielania. Podczas ubiegania się o kredyt w banku musimy przedstawiać wiele dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach. Ponadto, każdy bank dokładnie prześwietla, czy dany klient nie widnieje na liście dłużników BIK, BIG bądź KRD. Czy pożyczki na dowód to prawdziwa oferta firm pożyczkowych? Warto wiedzieć, że oczywiście jest to uproszczenie, którego celem jest podkreślenie atrakcyjności ofert pożyczkowych. Firmy chwalą się szybkością weryfikacji klientów oraz małą ilością zbędnych formalności.

Jak firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów?

Dowód osobisty to narzędzie, dzięki któremu firma pożyczkowa może zweryfikować tożsamość danego klienta. Dzięki niemu można sprawdzić pakiet najistotniejszych informacji odnośnie danej osoby. Aby bardzo mocno zminimalizować ilość nadużyć ze strony oszustów podszywających się pod różne osoby, firmy pożyczkowe stosują również kilka innych warunków. Są one bardzo proste do spełnienia. Mowa tutaj na przykład o:

  • zweryfikowaniu wieku danego klienta – legitymowanie się dowodem osobistym to nie jedyny warunek na uzyskanie pożyczki. Pełnoletniość czasami jest niewystarczająca do uzyskania pożyczki pozabankowej. Duża liczba firm pożyczkowych wymaga od swoich klientów ukończenia 21 roku życia. Taką firmą pożyczkową jest na przykład Pożyczka Plus. Są jednak oczywiście takie firmy, które takiego wymogu nie posiadają – mowa tutaj o firmie Tani Kredyt oraz Szybka Gotówka;
  • sprawdzenie, czy dany klient nie widnieje na liście dłużników BIK, BIG czy KRD – firmy pożyczkowe sprawdzają, czy dany klient nie widnieje na liście dłużników. Na przykład Vivus oraz Wonga sprawdzają wszystkie z wyżej wymienionych, zaś na przykład Ferratum Money weryfikuje KRD,
  • weryfikacja tożsamości – wylegitymowanie się dowodem osobistym to nie wszystko. W celu wyeliminowania zjawiska oszustw podszywania się pod klientów firmy pożyczkowe stosują dodatkową weryfikację tożsamości swoich klientów. Sposobem na to jest na przykład przelanie 1 grosza na konto danego pożyczkodawcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasad udzielania pożyczek na dowód, odwiedź stronę https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/ – znajdziesz tam kompendium wiedzy na ten temat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *