mini pozyczkiWniosek o przyznanie pożyczki gotówkowej

W życiu zdarzają się różne sytuacje, kiedy nagle potrzebna jest kwota pieniędzy, którą faktycznie nie dysponujemy. Obecnie nie jest to uznawane za duży problem, albowiem w przestrzeni gospodarczej funkcjonuje z powodzeniem wiele firm (poza bankami), które zajmują się udzielaniem pożyczek. Poniżej krótkie przedstawienie oferty podmiotów, z których usług możemy skorzystać.

Jaką ofertę wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

W tym miejscu pojawia się pytanie, co wybrać. Bank czy tzw. instytucja pozabankowa. Przy udzielaniu małych pożyczek, czyli o niezbyt wysokiej kwocie udostępnionego kapitału, mamy praktycznie dowolność w tym wyborze. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie warunki znajdziemy, czy będą one korzystne dla nas w kontekście późniejszej spłaty zaciągniętego zobowiązania. W pierwszej kolejności należy z pewnością zweryfikować i porównać tzw. RRSO. Mała pożyczka jest ciekawym przykładem na to, iż mimo niewielkiego kapitału, również trzeba liczyć się z kosztami.

Mała pożyczka czyli niskie raty?

W związku z powyższym zaciągnięcie małej pożyczki nie zawsze oznacza niskie raty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w przedmiocie zaciągnięcia zobowiązania pożyczkowego, należy porównać dodatkowe koszty pożyczki, tzn. prowizję, opłatę przygotowawczą, a także wysokość odsetek (zazwyczaj ustalane są odsetki umowne, które stanowią wyższy procent niż w przypadku odsetek ustawowych za opóźnienie). Powyższe ma bowiem bezpośrednie przełożenie na faktyczną, całkowitą wysokość zaciągniętej pożyczki. W zależności od tego, ustalana będzie również wysokość poszczególnych rat. Jeżeli dobrze przeanalizujemy ofertę, mała pożyczka może oznaczać niskie raty.

Programy lojalnościowe jako przywilej stałego klienta. Czy warto?

Zarówno banki oraz coraz bardziej popularne tzw. instytucje pozabankowe tworzą dedykowane programy lojalnościowe. Działanie polega na docenieniu klientów, którzy po raz kolejny korzystają z ich oferty. W ramach takiego właśnie programu, klienci mogą liczyć na zdecydowanie bardziej preferencyjne warunki kolejnej pożyczki. Jako przykład można tutaj wskazać niższą naliczoną opłatę przygotowawczą albo o kilka procent niższą prowizję.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *