chwilowka na dowodPożyczka na dowód to możliwość uzyskania potrzebnych pieniędzy bez różnego typu dokumentów, tj. konieczność przedstawienia źródeł dochodu, otrzymywanego wynagrodzenia, rodzaju umowy, w ramach której pracujemy. Tego rodzaju dokumenty są formą, na podstawie której sprawdzana jest zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy ubiegającego się o kredyt w banku. Wszelkiego typu pożyczki na dowód są jedną z form wsparcia finansowego dostępnego w instytucjach niebankowych.

Czym są pożyczki na dowód?

Są one formą kredytu konsumenckiego udzielanego przez niebankowe instytucje kredytowe, które specjalizują się w udzielaniu szybkich pożyczek. Jest to rodzaj sfinansowania dla osób, które muszą skorzystać z pilnej pożyczki przez stosunkowo krótki okres czasu, który wynosi zwykle kilka tygodni. Zwykle suma pożyczonych w ten sposób pieniędzy nie przekracza kilku tysięcy złotych.

Warunki otrzymania pożyczki

Aby skorzystać z pożyczki na dowód, wystarczy mieć przy sobie dowód tożsamości, który staje się jedynym oficjalnym dokumentem wymaganym przez instytucję, która udzieli nam tego rodzaju zobowiązania finansowego. Oprócz dokumentu tożsamości musimy tutaj mieć przy sobie telefon komórkowy i konto w jakimś banku, z którego musimy dokonać przelewu weryfikacyjnego, aby potwierdzić dane kredytobiorcy zawarte we wniosku o daną pożyczkę.

Komu udzielane są pożyczki na dowód?

Konsumenci ubiegający się o pożyczkę tego rodzaju zwykle szukają szybkiego kredytu, który otrzymają bez jakichkolwiek formalności, tj. bez konieczności wystawiania pożyczkodawcy certyfikatu i innych niezbędnych dokumentów. Wszystkie dokumenty dołączone do wniosku kredytowego wpływają na czas jego rozpatrzenia, co często komplikuje sytuację. Niektórzy kredytobiorcy potrzebują wsparcia finansowego tak szybko, jak to możliwe i nie mają czasu, aby przejść przez skomplikowane formalne procedury niezbędne do udzielenia pożyczki innego typu. Inna grupa konsumentów zainteresowanych taką pożyczką nie chce dostarczać dokumentów związanych ze źródłem dochodu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *